Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach edukacyjnych

By 8 czerwca 2018Monitoring
Monitoring przez internet - wygodne sprawdzenie

Szkolny system nadzoru budzi wiele dyskusji wśród wszystkich zainteresowanych nim osób: uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Z jednej strony kamery w przestrzeni szkolnej podnoszą poziom bezpieczeństwa i ograniczają zjawiska przemocy rówieśniczej czy niszczenia własności wspólnej, ułatwiając nauczycielom utrzymanie dyscypliny.

Z drugiej z kolei powoduje brak poczucia prywatności, stres związany z byciem śledzonym czy spadek wzajemnego zaufania uczniów i pedagogów. Warto jednak pamiętać, że monitoring wizyjny chroni przed możliwością wejścia na ich teren niepożądanych osób. Jeśli chcąc zapewnić bezpieczeństwo weźmiemy pod uwagę prawa tych, którzy mają być obserwowani, można stworzyć satysfakcjonujące rozwiązania.

Spis treści

Dlaczego warto zamontować monitoring?

Istnieje kilka przesłanek, które skłaniają coraz większą liczbę osób do zamówienia odpowiedniego do ich potrzeb systemu nadzorującego. To przede wszystkim chęć ochrony osób i dóbr materialnych połączone z potrzebą posiadania wiarygodnych informacji o wydarzeniach, które mają miejsce na danym terenie w każdym czasie i z każdego miejsca.

Monitoring wizyjny jest skuteczniejszy i bardziej opłacalny niż zatrudnianie kilku ochroniarzy, natomiast mogą oni wspierać jego działanie. Profesjonalny system nadzoru może śledzić ruch lub współpracować z systemem alarmowym. Kamery pełnią rolę prewencyjną dostarczając materiał dowodowy brany pod uwagę np. przez firmy ubezpieczeniowe.

 

Masz pytania odnośnie monitoringu?

Skontaktuj się z nami!
Jesteśmy tu dla Ciebie.

Zadzwoń: +48 501 253 754

Kontakt