Spis treści

Telewizja przemysłowa CCTV

CCTV (Closed-Circuit TeleVision)czyli w dosłownym tłumaczeniu telewizja o zamkniętym obwodzie, to układ kompatybilnego sprzętu pozwalającego rejestrować za pomocą kamer obraz na danym obszarze. Alternatywnym określeniem na tego typu zespół urządzeń jest telewizja przemysłowa, która jest z powodzeniem stosowana w firmach czy sklepach.

Telewizyjne systemy dozorowania pozwalają monitorować strefy objęte zasięgiem kamer – zarówno pojedyncze budynki, jak ich zespoły czy znajdujące się obok parkingi. Urządzenia niezbędne do stworzenia monitoringu to głównie kamery, komputery i monitory, które rejestrują, przetwarzają i archiwizują obraz. Ich prace wspierają inne akcesoria, jak zasilacze czy przewody.

Kilka informacji o monitoringu przemysłowym

Monitoring przemysłowy pozwala na rejestrowanie obrazu przez dowolną liczbę kamer. W centrum odbioru pracownicy ochrony lub osoby prywatne mogą go obserwować i analizować. Wideonadzór jest bardzo skutecznym narzędziem poprawiającym ogólne poczucie bezpieczeństwa oraz zabezpieczającym przed najściami, kradzieżą czy niszczeniem mienia.

Tradycyjny monitoring wizyjny jest bardzo popularny mimo rozwijającej się oferty systemów sieciowych. Dzieje się tak dlatego, że zestaw CCTV jest rozwiązaniem o wysokiej bezawaryjności, a przy tym ekonomicznym i zapewniającym długotrwałą eksploatację. Niezależne od tego doceniamy zalety monitoringu IP i korzystamy z niego w naszych projektach.

Zalety i bezpieczeństwo telewizji przemysłowej cctv

System telewizji dozorowej to przede wszystkim wzrost poczucia bezpieczeństwa i kontroli nad różnymi formami własności, tak prywatnej jak i wspólnej. Obecnie zaawansowane technologicznie systemy monitoringu są integralną częścią inteligentnego zarządzania nieruchomościami. CCTV może z powodzeniem wspierać pracę np. ochrony przeciwpożarowej.

Wśród licznych zalet innowacyjnego monitoringu CCTV można wskazać realny wpływ na rozwój firmy i ponoszone koszty działalności. Kamery mogą pomóc w wykrywaniu nieprawidłowości w działaniu przedsiębiorstwa, sygnalizować o przepełnionym parkingu przy sklepie czy rozpoznawać niepożądane osoby, które mogą zakłócić czynności pracowników.

Projektowanie od A do Z z montażem

Dążąc do optymalnego wykorzystania możliwości dostępnego sprzętu, w firmie Wartel łączymy wybrane przez klientów urządzenia w kompletne i stabilnie działające systemy. Zajmujemy się fachowym doradztwem, prezentowaniem najkorzystniejszych rozwiązań, montażem oraz serwisem. Konfigurujemy sprzęt tak, by w pełni wykorzystywał swój potencjał.

Mamy nadzieję, że nasz kompleksowy pakiet usług pozwoli zaoszczędzić klientom czas i pieniądze. Wieloletnie doświadczenie przekłada się bowiem na efektywną komunikację, elastyczność w podejściu do wszystkich – również nietypowych – zleceń oraz współpracę z uznanymi producentami sprawdzonych urządzeń.

Dobór kamer, rejestratorów i urządzeń

W przypadku wyboru sprzętu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, niezbędne jest profesjonalne doradztwo eksperckie, które z satysfakcją możemy zaproponować. Decydując się na zakup profesjonalnego sprzętu warto zapewnić jego dobre funkcjonowanie. Odpowiednia konfiguracja kamer i rejestratorów przekłada się na ich efektywną współpracę.

Oferujemy pełne wsparcie w wyborze urządzeń monitoringu, które będą ze sobą współpracować w różnych warunkach, zapewniając pełną możliwość kontroli. Pracujemy z wysokiej klasy kamerami IP uznanej marki BCS odpowiedzialnej za dystrybucję rozwiązań związanych z rejestrowaniem i sygnalizowaniem.

Zastosowanie i wykorzystanie monitoringu i systemu cctv

Monitoring przemysłowy może być wykorzystywany w dużych obiektach, jak biurowce, sklepy, urzędy czy banki, ale świetnie sprawdza się również w ochronie własności prywatnej – domu czy firmy. Tego rodzaju środki techniczne pozwalają na wczesne wykrywanie oraz sygnalizowanie pracownikom ochrony zagrożeń osób i mienia.

Choć cena tego rodzaju rozwiązania może wydawać się wygórowana, warto wziąć pod uwagę fakt, iż jego zastosowanie wpływa na oszczędności związane chociażby ze wzrostem dbałości użytkowników obserwowanych przez kamery budynków. Z uwagi na znaczący spadek aktów wandalizmu monitoring i CCTV są bardzo popularne w firmach, magazynach, urzędach i na parkingach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.

Nasze realizacje i cennik

Liczne wykonane przez naszą firmę instalacje monitoringowe oraz szerokie grono usatysfakcjonowanych klientów sprawiają, że możemy zapewnić o konkurencyjności naszej oferty. Wsparcie techniczne dotyczy zarówno montażu jak i interwencji w wyniku zauważenia przez użytkowników jakichkolwiek usterek. Zachęcamy do kontaktu na terenie Warszawy oraz całego kraju.