Spis treści

Kamery IP (bezprzewodowe)

Kamery są niezbędnym elementem monitoringu instalowanego na prywatnej posesji i w zakładzie pracy. Dzięki nim możliwa jest rejestracja obrazu, a w dalszej kolejności jego przekazanie do określonego rejestratora. Sam montaż kamer nie jest skomplikowany, niemniej jednak warto pamiętać o właściwym skompletowaniu zestawu urządzeń.

Dzięki zastosowaniu kamer IP można uzyskać cyfrowy obraz o dużej rozdzielczości, który przekłada się na dużą szczegółowość rejestrowanego materiału. W porównaniu do kamer analogowych, IP o szerokim kącie widzenia są bardziej opłacalne jeśli chodzi o ilość niezbędnych urządzeń koniecznych do zbudowania systemu.

Jak działa kamera bezprzewodowa?

Systemy analogowe od IP odróżnia sposób transmisji danych z kamer do rejestratora. Nowoczesny monitoring to kamery IP wyposażone w Wi-Fi, co znacząco ułatwia ich zainstalowanie. Do pełnego i efektywnego wykorzystania możliwości tych urządzeń konieczna jest ich współpraca z komputerem czy smartfonem.

Każda kamera typu ma przypisany adres IP, który umożliwia odszukanie i odtworzenie rejestrowanego przez nią obrazu na dowolnym urządzeniu, np. laptopie czy telefonie. Odpowiednie skonfigurowanie kamery nie należy do najprostszych zadań, dlatego w tej kwestii polecamy wsparcie profesjonalistów z firmy Wartel.

Zalety i wykorzystanie kamer IP

Bezprzewodowe kamery IP są idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy ich podłączenie ma przebiegać nieinwazyjnie. Brak kabli jest szczególnie wygodny wtedy, gdy urządzenia montowane są w obiektach funkcjonujących czy zabytkowych, w których nie można np. rozkuwać ścian. Powstały system wizyjny skutecznie zabezpiecza daną strefę.

Bezprzewodowe kamery IP to nie tylko brak konieczności budowy nowej infrastruktury sieciowej. Zaawansowany technologicznie sprzęt jest w stanie uzyskać bardzo dużą szczegółowość i nagrywać obraz skanowany całościowo. Możliwe jest uzyskanie zapisu w jakości full hd, co znacznie ułatwia rozpoznanie twarzy czy odtworzenie wydarzeń.

Monitoring przez internet

Wzrastające tempo działania łączy internetowych sprawia, że podgląd obrazu z kamer monitoringowych w czasie rzeczywistym, jest jak najbardziej możliwy. Większość powszechnie używanych sprzętów elektronicznych może pełnić role rejestratorów pozwalając na obserwację swojego domu czy firmy online, w dowolnym momencie i z każdego miejsca.

Przygotowujemy projekty monitoringu przez internet do prywatnych mieszkań oraz placówek takich jak żłobki, przedszkola czy szkoły. Kamery sprawiają, że wzrasta w nich poczucie bezpieczeństwa i pewności co do jakości sprawowanej opieki. To idealne rozwiązanie również dla osób prowadzących hotele czy pensjonaty.

Profesjonalny dobór i instalacja kamer IP

Pomagamy podjąć decyzje co do wyboru najodpowiedniejszych do potrzeb klienta kamer. Dzięki obserwacji rynku i testowaniu pojawiających się nowości, jesteśmy w stanie dobrać optymalny i wytrzymały sprzęt. W zależności od przeznaczenia – do domu czy na zewnątrz – polecamy konkretne modele kamer z pojemnymi kartami pamięci i odpowiednią mocą zasilania.

Znamy aktualne trendy i wiemy, jakie są najbardziej poszukiwane systemy rejestrujące obraz i dźwięk. Profesjonalnie doradzamy w kwestii kamer z kartą sim, zewnętrznych, wewnętrznych i tych, które mają być ukryte. Różne typy pomieszczeń i otwartych przestrzeni wymagają zastosowania odmiennych urządzeń.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.

Cennik kamer IP

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową, gdzie udostępniamy szczegółowy cennik kamer IP wykorzystywanych w naszych realizacjach. Poza wykonywaniem projektów i instalacji jesteśmy skłonni podjąć się usprawniania zastosowanych rozwiązań, tak by były one jak najbardziej wydajne i satysfakcjonujące również w przyszłości.