Spis treści

Studnie i kanały teletechniczne

Kanały teletechniczne są ważną częścią całości infrastruktury telekomunikacyjnej, od których jakości, wytrzymałości i właściwego montażu zależy możliwość długoletniego i wielokrotnego wykorzystania. Kanalizacja kablowa obejmuje rury osłaniające przewody oraz obiekty nazywane studniami teletechnicznymi, które umożliwiają instalację kabli. 

W ofercie firmy Wartel można znaleźć zaawansowane projekty kanalizacji służące do poprowadzenia wewnątrz kabli. Wybór naszych usług to kompleksowe przygotowanie oraz wdrożenie projektu, który poprzedzamy audytem potrzeb klienta i propozycją koncepcji wykonawczej. Chcemy, by była ona jak najbardziej dopasowana do oczekiwań użytkownika.

Wybór poszczególnych elementów infrastruktury powinien być adekwatny do jej przeznaczenia. Jeśli chodzi o dopasowanie właściwej do danej sieci teletechnicznej studni kablowej, bierzemy pod uwagę przede wszystkim jej wymiary w stosunku do rur kanalizacyjnych. Warto uwzględnić również ilość kabli jaką będzie w kanalizacji, oraz gdzie będzie znajdować się studnia (trawnik, chodnik czy ulica) by dobrać odpowiednią studnie i pokrywę.

W naszych realizacjach wykorzystujemy wszystkie rodzaje studni w zależności od potrzeb projektu . Najczęściej wykorzystujemy dwuelementową betonową studnię SK-.1 lub SKR-1. Pod względem ceny jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku kanalizacji jednootworowej. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy miejsce do zabudowy nie jest duże. Jeśli w perspektywie czasu planowana jest rozbudowa, rozważamy zastosowanie innych modeli.

W naszych działaniach dążymy do tego, by wykonana infrastruktura jak najlepiej spełniała bieżące zadania, ale była również otwarta na modyfikacje w przyszłości. Wykorzystujemy dobrej jakości, szczelne materiały, które mogą być długoterminowo eksploatowane. Pamiętamy o niezbędnych zabezpieczeniach chroniących instalacje przed dostępem niepożądanych osób. W razie potrzeby zapewniamy również obsługę geodezyjną.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.