Spis treści

Pomiary sieci światłowodowych

Technologia światłowodowa jest nowoczesnym i niemal niezawodnym rozwiązaniem. Jednakże jak każda rzecz wykonywana przez człowieka, nie jest wolna od błędów. Dlatego też każda instalacja wykonywana przez pracowników naszej firmy jest dokładnie sprawdzana. Również serwis posiada kompetencje i niezbędny sprzęt diagnostyczny, pozwalający wykryć usterkę i jej przyczyny.

Wykonujemy szereg specjalistycznych pomiarów, takich jak badanie transmisyjne, pomiary optyczne czy sprawdzenie spawów. Pomiarom poddawane są przez nas zarówno światłowody jednomodowe, jak i wielomodowe. Wszystko po to, by zapewnić naszym klientom możliwość korzystania z bezawaryjnej technologii o doskonałych parametrach.

Dlaczego się wykonuje pomiary?

Wykonując montaż sieci światłowodowej lub naprawiając usterkę, chcemy mieć pewność, że usługa, którą oferujemy, spełni oczekiwania klienta. Dlatego też dokładne badanie wszystkich parametrów sieci ma ogromne znaczenie dla zadowolenia osób korzystających z oferty naszej firmy. Potrafią one wychwycić najmniejsze nawet nieprawidłowości, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko je usunąć.

W przypadku naszej firmy możesz mieć pewność, że są one wykonywane przez certyfikowanych instalatorów lub pracowników oraz urządzenia najwyższej jakości, które również posiadają stosowne certyfikaty. Dzięki temu instalacja sprawdzana jest pod każdym względem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii w przyszłości. Pomiary nie trwają długo, jest zaś elementem, dzięki któremu możesz mieć pewność, że wszystko działać będzie tak, jak należy.

Pomiar reflektometryczny

Podstawą jest pomiar reflektometryczny, wykonywany reflektometrem (OTDR). Odbywa się on na zasadzie wielokrotnego wysyłania do światłowodu impulsów optycznych oraz szczegółowej analizie sygnałów, które powracają do reflektometru.

Pozwala nam to na sprawdzenie występowania anomalii oraz problemów z kablem światłowodowym np. powstania mikro i makro zagięć, które mogą zwiększać tłumienność Taki pomiar daje nam między innymi informacje na temat dokładnej długości toru światłowodowego (włókna) , dokładnej reflektancji i tłumienności złączy światłowodowych oraz spawów.

Mamy również możliwość wykonywania pomiarów reflektometrycznych przez splittery optyczne (głownie wykorzystywane w FTTH) oraz włókna aktywne (na których jest sygnał) w trzech długościach fali (tak zwanych oknach transmisyjnych) dla światłowodów jednomodowych (SM) 1310nm, 1550nm i 1625nm i dwóch długościach dla światłowodów wielomodowych 850nm i 1300nm.

Kolejny parametr, jaki podaje reflektometr, to przybliżona wartość tłumienia odcinków miedzy zdarzeniami oraz całego toru (włókna). Wykonujemy również pomiar mocy sygnału, a także, na ewentualne życzenie klienta, dodatkowe pomiary: tłumienności lub transmisyjny.

Masz pytania dotyczące pomiarów? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.

Cennik i zakres naszej działaności: Warszawa i cała Polska

Nasza firma istnieje i działa na terenie Warszawy. Nie oznacza jednak, że ograniczamy się do działalności jedynie na terenie tego miasta – chętnie dojedziemy również do klientów z całej Polski. Co ważne, nasze konkurencyjne ceny zawsze ustalamy indywidualnie z klientem, dzięki czemu możesz liczyć na rozwiązania dopasowane do twoich potrzeb i możliwości finansowych.