Spis treści

Szafy telekomunikacyjne

Szafy telekomunikacyjne są rodzajem obudowy zbiorczej i służą do zabezpieczania takich elementów jak akumulatory, zasilacze czy okablowanie. Z uwagi na pełnienie funkcji ochronnej wielu ważnych komponentów są bardzo trwałe i wytrzymują duże obciążenia. Ich konstrukcja pozwala na dostęp do umieszczonych wewnątrz mechanizmów.

Ze względu na miejsce montażu wyróżniamy szafy zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze z nich są odpowiednie do zainstalowania poza budynkiem i odporne na warunki atmosferyczne, korozję oraz wahania temperatur. Często posiadają ogrzewanie oraz wentylatory, które uruchamiają się w zależności od potrzeb. Obydwa typy obudowy umożliwiają zapewnienie sprzętowi telekomunikacyjnemu optymalnych warunków pracy.

Wstawianie i uzbrajanie szaf

Jedną z usług dostępnych w ofercie naszej firmy jest przemyślana instalacja szaf telekomunikacyjnych, których typ jest dostosowywany do możliwości klienta. Jesteśmy przygotowani do wykonywania zleceń wstawiania i uzbrajania szaf z wysokiej jakości materiał, które umożliwiają logiczne rozmieszczenie i łatwy dostęp do sprzętu.

Posiadając wiedzę i doświadczenie w kwestii montażu obudów wewnętrznych i zewnętrznych, jesteśmy w stanie doradzić zleceniodawcy również konieczne wyposażenie szaf. W jego skład wchodzą części konstrukcyjne, elektryczne, klimatyzacyjne czy kablowe. Solidne szafy to gwarancja bezawaryjnego działania sprzętu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.