Spis treści

Okablowanie strukturalne

Uniwersalne okablowanie telekomunikacyjne to system umożliwiający budowanie sieci komputerowych. Jest złożony z wielu elementów – jak wskazuje nazwa – przede wszystkim z kabli oraz połączeń. Tego rodzaju system pozwala na dołączanie do sieci wielu działających w niej urządzeń, np. telefonów, tworząc nowe zastosowania całości.

Okablowanie strukturalne umożliwia transmisję danych między danymi urządzeniami. Musi spełniać określone normy i z tego względu może być definiowane również jako zbiór standardów, które obowiązują projektantów i wykonawców sieci teleinformatycznych. Przepisy dotyczą różnych parametrów kabli oraz pozostałych komponentów systemów transmisji.

Budowa i rodzaje okablowania

Koncepcja standaryzacji systemu okablowania ma umożliwiać integrację sprzętu i rozwiązań różnych producentów oraz ewentualną modernizację powstałej infrastruktury. Zbudowane zgodnie z opracowanymi normami okablowanie ma zagwarantować każdemu, kto posiada dostęp do punktu abonenckiego, możliwość korzystania z sieci komputerowej, telefonicznej czy telewizji.

 Aby zapewnić szybką i niezawodną transmisję, do budowy okablowania strukturalnego stosuje się różne media transmisyjne. Wśród rodzajów można wyróżnić kable jednorodne (np. skrętka lub światłowód) oraz hybrydowe, które są połączeniem różnych rozwiązań. Skrętki dzielą się na klasy i obsługują konkretne protokoły, np. 10BaseF czy 1000BASE-FX/LX/SX.

Co projektujemy i oferujemy

Naszą ofertę dedykujemy klientom, którym zależy na wysokiej jakości wykonania instalacji okablowania strukturalnego. Jego układanie poprzedza dokładne przygotowanie kanałów. Usługa może obejmować również dostosowany do potrzeb i kompletny projekt infrastruktury oraz testy, które zweryfikują jej pracę.

Projektujemy i instalujemy CCTV, sieci komputerowe, światłowodowe oraz telekomunikacyjne. Nasi kompetentni fachowcy mają również doświadczenie w montażu monitoringu. Wiemy jak stworzyć budynek, w którym zintegrowany system zarządzania działa bez zakłóceń i znacznie poprawia komfort życia jego użytkowników.

Zastosowanie okablowania

Okablowanie jest podstawą systemu IT, ponieważ dzięki niemu można transmitować dane między komputerami i serwerami. Znajduje również zastosowanie w przesyłaniu treści multimedialnych i sygnałów sterujących Building Management System. Tworzy całą infrastrukturę teleinformatyczną, dlatego tak istotna jest jakość i odpowiednie ułożenie kabli.

Dbamy o to, by nasze instalacje okablowania spełniały obowiązujące normy i umożliwiały nieskomplikowane podłączanie do sieci urządzeń w każdym miejscu budynku. W naszym przekonaniu najważniejsze jest stworzenie pasywnego systemu kabli, który będzie miał możliwie szerokie zastosowanie, jak punkty dostępu do Wi-Fi.

Instalacja i montaż okablowania strukturalnego sieci

Zapewniamy wykonanie fachowego projektu, a następnie profesjonalny montaż okablowania strukturalnego. Obecnie jest ono jedną z elementarnych instalacji w nowych budynkach znacząco podnoszących jego funkcjonalność i atrakcyjność. Podwójne gniazda abonenckie montowane są na każdych 10m2 w całym obiekcie.

Przed rozpoczęciem działań związanych z tworzeniem architektury okablowania dokonujemy niezbędnych i szczegółowych pomiarów. Dotyczą one m.in. liczby potencjalnych użytkowników i biorą pod uwagę ich rotację oraz ruch. Staramy się, by nasza infrastruktura była skalowalna, wydajna energetycznie i niezawodna.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.

Cennik i informacje

Polecamy usługi firmy Wartel tym, którym zależy na przejrzystym zaprojektowaniu łatwo dostępnych tras okablowania strukturalnego. Nasze realizacje są otwarte na ewentualną rekonfigurację związaną np. ze modyfikacją przeznaczenia budynku. Gwarantujemy testy powykonawcze, które zapewniają uzyskanie wymaganych certyfikatów.

Chcemy, by nasze systemy zapewniały poufność przekazywanych informacji, dlatego rzetelnie pracujemy nad zabezpieczaniem projektowanej architektury. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat naszych standardów i metod. Jesteśmy dostępni w siedzibie naszej firmy oraz pod wskazanym numerem telefonu.

Nasze realizacje na terenie Warszawy i całej Polski

Jesteśmy autorami wielu udanych i wysoko ocenianych instalacji okablowania strukturalnego na terenie Warszawy. Można je znaleźć w wielu dzielnicach stolicy: Bemowie, Woli, Żoliborzu, Mokotowie i Śródmieściu. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę i podnosimy kwalifikacje, by dotrzeć klientów z innych części kraju i sprostać ich oczekiwaniom.