Spawanie światłowodów jednomodowych i wielomodowych

Firma Wartel oferuje swoim klientom spawanie światłowodów jednomodowych oraz wielomodowych, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych spawarek światłowodowych.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom profesjonalne łączenie, charakteryzujące się niskim tłumieniem. Oprócz podstawowych pomiarów reflektometrycznych, wykonujemy na życzenie klienta również pomiary mocy optycznej oraz tłumienności, co pozwala nam działać jeszcze dokładniej.

Jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym, najtrudniejszym nawet wyzwaniem. Nasi pracownicy wykonują łączenie światłowodów w mufach i przełącznicach, działając sprawnie i precyzyjnie.

To, co wyróżnia naszą firmę na tle konkurencji, to przystępne ceny usług, doświadczeni spawacze oraz szybki czas realizacji. Jesteśmy więc firmą, której potrzebujesz.

Jak wygląda proces spawania?

Spawanie światłowodów jest trwałą metodą łączenia, do wykonania której wykorzystuje się spawarkę światłowodową. Przed połączeniem światłowodu musi zostać on poddany preparatyce, a więc usunięciu ochronnej warstwy i oczyszczeniu.

Tak przygotowane włókna światłowodowe umieszcza się w spawarce. Aby końce włókien były idealnie dopasowane do siebie, konieczne jest odpowiednie ich centrowanie.

Na sam proces spawania składa się kilka kroków:

  • Przygotowanie światłowodu odpowiedniej długości (zdjęcie zewnętrznej powłoki światłowodu, izolacji).
  • Przygotowanie przełącznicy lub mufy do spawania (uzbrojenie w osprzęt taki jak kasety, pigtaile, adaptery).
  • Wprowadzenie światłowodu do mufy lub przełącznicy i trwałe umocowanie.
  • Oczyszczenie i przymierzenie włókien światłowodowych w przełącznicy lub mufie.
  • Założenie osłonki termokurczliwej i stripowanie włókna.
  • Oczyszczenie i przycięcie włókna.
  • Wprowadzenie włókna do spawarki światłowodowej i wykonanie spawu.
  • Nasuniecie osłonki termokurczliwej w miejsce spawu i włożenie do piecyka spawarki.
  • Wyjęcie z piecyka, po ostygnięciu umocowanie spawu w kasecie spawów i ułożenie zapasu włókien.
  • Pomiar wyspawanego traktu światłowodowego.

Kilka słów o naszych zleceniach i realizacjach

Spawaniem światłowodów zajmujemy się od samego początku działalności naszej firmy. Dzięki temu wyposażeni jesteśmy w najnowocześniejsze spawarki, a nasi pracownicy wyróżniają się wiedzą, doświadczeniem oraz precyzją w działaniu. Doskonale potwierdzają to liczne realizacje, jakie udało nam się wykonać na terenie Warszawy oraz całego kraju.

Nasze oferty niejednokrotnie wygrywały przetargi na spawanie. Zajmujemy się łączeniem światłowodów na zlecenie instytucji publicznych, firm, a także klientów indywidualnych, dbając, by wykonane przez nas sieci światłowodowe wyróżniały się doskonałym działaniem, dużą przepustowością oraz bezawaryjnością. Dzięki temu możemy cieszyć się pozytywnymi opiniami naszych klientów.

Gdzie spawamy? Warszawa i cała Polska!

Nasza firma działa na terenie Warszawy, niemniej jednak docieramy do klientów z całego kraju, oferując im najlepszą jakość usług w dobrej, indywidualnie ustalanej cenie. Jeśli więc poszukujesz doświadczonych profesjonalistów, będących w stanie zaoferować ci spawanie światłowodów – skontaktuj się z nami. Nasza oferta z pewnością spełni twoje oczekiwania.

Cena czyli ile to kosztuje

Firma Wartel oferuje jedne z najbardziej atrakcyjnych cen na rynku jeśli chodzi o spawanie i łączenie światłowodów. Nasza oferta to przystępne ceny, które idą w parze z profesjonalizmem i szybkością działania. Niemniej jednak nie możemy podać sztywnego cennika usług dotyczących spawania. Dlaczego? To proste – składa się na niego wiele czynników.

Wśród nich wymienić możemy między innymi ilość koniecznych spawów oraz wiele innych, szczegółowych kwestii. Dlatego też zapraszamy naszych klientów do skontaktowania się z nami. W oparciu o udzielone przez nich informacje jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania i ustalić optymalną, atrakcyjną cenę.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.