Spis treści

Wdmuchiwanie kabli światłowodowych

Wdmuchiwanie światłowodów to jedna z technik, której zadaniem jest umieszczenie kabla światłowodowego w rurze osłonowej. To nowoczesna, skuteczna i bezpieczna metoda, która zwiększa efektywność prac przy wykonywaniu instalacji. Dlatego też w ofercie naszej firmy nie mogło zabraknąć również tej usługi.

Oferujemy wdmuchiwanie kabli o różnej grubości, w tym również wdmuchiwanie ich do już istniejącej kanalizacji. Posiadamy niezbędny osprzęt, taki jak wdmuchiwarka czy kompresor. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu są w stanie szybko i sprawnie poradzić sobie z umieszczeniem kabla w rurze osłonowej.  Będąc naszym klientem, nie musisz więc obawiać się o uszkodzenia kabli.

Informacje o technice wdmuchiwania światłowodów

Technika wdmuchiwania kabli światłowodowych opiera się na użyciu sprężonego powietrza lub wody. Jej celem jest umieszczenie przewodu w kanalizacji teletechnicznej w sposób szybki i sprawny. Za pomocą profesjonalnego sprzętu, zwanego wdmuchiwarką, generuje się sprężone powietrze. Jego ciśnienie sprawia, że kabel przemieszcza się w rurze osłonowej.

Jako profesjonaliści dbamy o to, by kabel światłowodowy podczas wdmuchiwania nie uległ uszkodzeniu.

Co więcej, po zakończeniu prac, na prośbę klienta sprawdzamy za pomocą pomiarów reflektometrem czy właściwości przewodu światłowodowego nie uległy zmianie. Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że dbamy o ich zadowolenie oraz skuteczność działania sieci.

Metody wdmuchiwania światłowodów

Jak w każdym rodzaju prac wykonywanych przy sieci światłowodowej, tak również i przy wdmuchiwaniu kabli istnieje kilka metod, dzięki którym możemy poradzić sobie z wykonaniem niezbędnych prac i bezpiecznym umieszczeniu przewodu w rurze osłonowej.

Poznajmy je lepiej:

Tradycyjnym rozwiązaniem jest metoda wykorzystująca sprężone powietrze – skuteczna oraz pozwalająca wdmuchać kabel na duże odległości. Ze względu na swoją szybkość i skuteczność, jest ona stosowana przez naszą firmę.

Nie jest to jednak jedyny sposób, który można wykorzystać. Kolejnym rozwiązaniem jest metoda, w której zamiast powietrza medium jest woda pod ciśnieniem.

Istnieje również możliwość skorzystania z metody wdmuchiwania wspomaganego mechanicznie – w tym przypadku kabel poza powietrzem jest również przesuwany przez mechaniczny podajnik.

Ile to kosztuje w naszej firmie i gdzie pracujemy?

Jak każda usługa świadczona przez firmę Wartel, również wdmuchiwanie światłowodów wyceniane jest przez nas indywidualnie. Na cenę usługi składa się bowiem wiele czynników.

Niemniej jednak, możemy zapewnić cię, że nasze ceny są jednymi z najbardziej atrakcyjnych na rynku. Skontaktuj się z nami i powiedz czego potrzebujesz, a my przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

Na jakim terenie działa nasza firma?

Mówiąc najprościej jesteśmy firmą z Warszawy i działamy na terenie wszystkich dzielnic tego miasta: na Mokotowie, Ochocie, Pradze czy Ursynowie.

Nie ograniczamy jednak swojej działalności wyłącznie do miasta i chętnie dojeżdżamy do klientów z Piaseczna, Pruszkowa, Ożarowa oraz innych miejscowości w województwie mazowieckim, a nawet na terenie całej Polski.

Masz pytania dotyczące wdmuchiwania światłowodów?
Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla ciebie.

Profesjonalizm, doświadczenie, gwarancja

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z usług naszej firmy? To bardzo proste. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu wdmuchiwania światłowodów, dzięki czemu działamy szybko i sprawnie, a nasze realizacje spełniają oczekiwania klientów. Jesteśmy profesjonalistami oraz oferujemy przystępne ceny. Przekonało się o tym już wiele osób, które nam zaufały.