okablowanie strukturalne

Okablowanie strukturalne – cele, normy

By | okablowanie

Okablowanie danego budynku należy przeprowadzić tak, żeby w każdym lokalu, który wymaga dostępu do sieci komputerowej czy łączy telefonicznych, taki dostęp rzeczywiście istniał. Należy brać również pod uwagę jego rozbudowę w przyszłości, w celu dopasowania do aktualnych potrzeb. Czym właściwie jest okablowanie strukturalne i co warto o nim wiedzieć?

Read More

światłowód zalety internetu

Światłowód – zalety i wady szybkich łączy internetowych

By | Technologia światłowodowa

W dzisiejszych czasach Internet jest jednym z najważniejszych narzędzi, z którego korzystamy wszyscy. Służy zarówno pracy, rozrywce, jak i sprawnemu załatwianiu codziennych spraw. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by był jak najszybszy. Obecnie możemy skorzystać z wielu różnych rozwiązań. Wśród tych, na które warto zwrócić szczególną uwagą, jest Internet światłowodowy.

Read More

światłowody wartel

W jaki sposób wykorzystuje się światłowody – zastosowanie światłowodów

By | Bez kategorii

Technologia światłowodowa zrewolucjonizowała nasze podejście do przesyłania danych. Pokazała, że może odbywać się ono zaskakująco szybko i bez zakłóceń. Nic więc dziwnego, że staje się coraz popularniejsza i wykorzystywana w wielu różnych dziedzinach. Sprawdźmy więc, co warto wiedzieć o światłowodach i gdzie możemy je znaleźć. Niektóre z zastosowań tej technologii mogą bowiem wydawać się nieco zaskakujące.

Read More

Światłowody – co to jest i jak działa?

By | Informacje

Technologia światłowodowa staje się w naszym kraju coraz popularniejsza oraz coraz bardziej dostępna. Dzięki niej możemy cieszyć się niezwykle szybkim przesyłaniem danych. Wykorzystywana przez dostawców usług telekomunikacyjnych zapewnia nam szybki Internet oraz telewizję najwyższej jakości. Wiele osób wciąż jednak nie wie czym tak naprawdę są światłowody. Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytania co to jest światłowód i jak działa.

Read More

TV sat

Wady i zalety telewizji satelitarnej

By | Informacje

Większość Polaków nie wyobraża sobie codziennego relaksu bez oglądania telewizji – według badań, przeprowadzonych w 2015 roku przez grupę IQS, 65% respondentów każdego dnia siada przed telewizorem, aby obejrzeć jakiś program lub film. Ten trend utrzymuje się stale pomimo faktu, iż programy telewizyjne są już także dostępne za pośrednictwem urządzeń mobilnych (smartfony, tablety) czy komputerów i laptopów, a jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest telewizja satelitarna. Spróbujmy przyjrzeć się nieco bliżej powodom, dla których tak wiele osób decyduje się na TV SAT.

Read More

wdmuchiwanie kabli światłowodowych

Rodzaje materiałów do budowy kabli światłowodowych

By | Informacje

Światłowody to specjalne łącza wykorzystywane do przenoszenia światła jako nośnika informacji – najczęściej w klasycznych sieciach telekomunikacyjnych i w telewizji kablowej. Przewodem to umożliwiającym jest najczęściej włókno światłowodowe o średnicy nieco większej od średnicy ludzkiego włosa. Jak to się dzieje, że jest ono w stanie przesyłać tak duże ilości danych?

Read More

Okablowanie strukturalne

Okablowanie strukturalne zastosowanie i rozwój

By | Informacje

W dzisiejszych czasach powszechnie instalowane jest okablowanie strukturalne, które pozwala w integralny sposób połączyć ze sobą wiele urządzeń w jedną sieć. Okablowanie ma bardzo szerokie zastosowanie, wykorzystywane jest w m.in. sieciach telefonicznych i komputerowych, instalacjach alarmowych czy telewizjach przemysłowych.

Read More

Internet dla firmy

Technologia FTTH – w Twojej firmie!

By | Technologia światłowodowa

Światłowody już od wielu lat były wykorzystywane w Polsce jako nośnik Internetu, jednak dopiero od niedawna ich potencjał wykorzystywany jest w pełni. Wcześniej światłowód wprowadzano do budynku, gdzie był rozdzielany między użytkowników, przez co prędkość Internetu w znaczący sposób się obniżała.

Read More