Jak działa monitoring wizyjny – definicja pojęcia

By 11 czerwca 2018Monitoring
Kamera monitoring

Monitoring wizyjny to zestaw sprzętu umożliwiający rejestrowanie obrazu na danym obszarze. Systemy monitorujące powstały głównie w celu zapewniania bezpieczeństwa w dużych obiektach, środkach transportu zbiorowego czy na ulicach. Jak wskazuje definicja do jego działania niezbędne są kamery oraz sprzęt pozwalający na przetworzenie obrazu. 

Powszechność zastosowania, stała obecność systemów nadzoru w przestrzeni publicznej, a także przystępność cenowa sprawiają, że monitoring wizyjny staje się niezbędnym elementem wyposażenia domów, mieszkań, szkół i przedszkoli. Obecnie najczęściej instaluje się systemy zdalne, które posiadają coraz bardziej zaawansowane funkcje jak np. możliwość analizowania zachowania ludzi.

Wysoka jakość kamer i rejestratorów pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa i uniknięcie wielu przykrych w skutkach sytuacji jak włamania czy najścia niepożądanych osób. Gdy mimo wszystko dojdzie do próby naruszenia granic strzeżonego obiektu, dobrej jakości materiał zarejestrowany przez kamerę może stanowić cenny materiał dowodowy. 

Zainteresowanym osobom chętnie udzielimy wszelkich informacji na temat działania monitoringu wizyjnego. Przedstawimy sprawdzony sprzęt, czyli przede wszystkim kamery wraz z ich zaawansowanymi cyfrowymi funkcjami oraz rejestratory z różnymi opcjami archiwizacji danych. Nowoczesne urządzenia zapewniają ciągłość nagrywania także w trudnych warunkach atmosferycznych.