Technologia FTTH – w Twojej firmie!

Internet dla firmy

Światłowody już od wielu lat były wykorzystywane w Polsce jako nośnik Internetu, jednak dopiero od niedawna ich potencjał wykorzystywany jest w pełni. Wcześniej światłowód wprowadzano do budynku, gdzie był rozdzielany między użytkowników, przez co prędkość Internetu w znaczący sposób się obniżała.

Na szczęście dzięki technologii FTTH Internet w Twojej firmie może działać znacznie lepiej! Technologia Fiber to the Home pozwala na połączenie odbiorcy bezpośrednio z łączem światłowodowym, dzięki czemu działanie Internetu jest wyjątkowo stabilne, wysokiej jakości i nie ulega zakłóceniom.

Spis treści

Czym jest technologia FTTH

FTTH to skrót od nazwy Fiber to the Home (światłowód do domu). W przypadku tej technologii łącza światłowodowe prowadzone są od centrali bezpośrednio do domu użytkownika. Sieć FTTH składa się z OLT i ONT (elementów aktywnych) oraz łączącej je sieci ODN. Technologia FTTH wykorzystywana jest jednak nie tylko do dostarczania Internetu.

Coraz częściej wdrażana jest też w przypadku telewizji i usług telefonicznych. W zależności od wielu czynników sposób budowy sieci FTTH może być różny. Zależy on głównie od rodzaju obszaru zabudowy, typu i gęstości zabudowy (np. domy jednorodzinne i kamienice), gęstości zaludnienia, czy potencjału abonenckiego na obszarze.

Dla kogo przeznaczone są światłowody?

Obecnie praktycznie każdy deweloper w Polsce już przy projekcie nowego osiedla wdraża technologię FTTH. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na obszarach typu greenfield, czyli takich, w których cała infrastruktura powstaje od podstaw. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy osiedla mogą liczyć na niezawodne połączenie internetowe.

Jednak sieć FTTH polecana jest również w zabudowach typu brownfield, czyli takich, w których osiedli już mieszkańcy i w budynkach poprowadzona jest infrastruktura telekomunikacyjna. Istnieje wiele metod skutecznej instalacji światłowodu w takich miejscach, np. za pomocą wewnętrznego kabla minibreakout czy kabla łatwego dostępu.

FTTH a rozwój firmy – zalety światłowodów

Coraz więcej firm, w trosce o poprawę swoich usług decyduje się na wdrożenie technologii FTTH, doceniając wysoką jakość rozwiązania i korzyści wynikające z tak przeprowadzonej instalacji. Podstawową zaletą tej technologii jest stały dostęp do Internetu, bez przerw i obniżenia jakości sygnału.

Światłowód jest w tej chwili najbardziej nowoczesną technologią dostępną na rynku, z jego pomocą można korzystać z niezawodnego Internetu, telewizji w jakości HD czy bardzo szybkiego łącza telefonicznego. Aby jednak światłowód działał jak najlepiej, należy go wdrożyć wykorzystując technologię FTTH.

Dzięki niej możemy w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał światłowodu i cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami w swoim domu czy firmie. Internet podłączony tą metodą może osiągać wysoką prędkość, nie zawiesza się i umożliwia błyskawiczne przesyłanie informacji za pomocą łącza internetowego.

Jak wpływa to na rozwój firmy? Zapewnienie odpowiednio stabilnego łącza internetowego bez ryzyka przerw jest podstawą codziennych działań i efektywności pracy. Zastosowanie tej metody pozwala uniknąć spadków prędkości i jakości sygnału, a tym samym zapewnienia komfortu codziennego korzystania z sieci internetowej.

Komu zlecić instalację światłowodowych sieci FTTH?

Dzięki dużej popularności technologii, instalacja światłowodowych sieci FTTH jest dostępna praktycznie w każdej lokalizacji. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie i profesjonalizm firmy i proponowanych przez nią rozwiązań, dzięki czemu instalacja będzie przeprowadzona prawidłowo i sprawnie.