Jak doprowadzić światłowód do domu lub mieszkania

spawanie światłowodów wartel

Sieć światłowodowa to nowoczesna technologia, którą wykorzystuje się coraz częściej nie tylko w firmach czy urzędach, ale również w domach jednorodzinnych, mieszkaniach czy apartamentach. Za jej pomocą można bowiem dostarczać usługi telekomunikacyjne takie jak szybki Internet czy wysokiej jakości telewizja. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest doprowadzenie światłowodu do mieszkania. 

Jak to zrobić? Aby było to możliwe, skorzystać trzeba ze specjalistycznych rozwiązań dedykowanych właśnie domom oraz budynkom mieszkalnym. Mowa tu o FTTH, czyli technologii Fiber To The Home. Samodzielne wykonanie tego typu podłączenia w większości przypadków nie jest możliwe. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się montażem takich instalacji.

Spis treści

Kwestie informacji o technologii FFTH

Technologia FTTH to najskuteczniejszy sposób na to, byś mógł cieszyć się w swoim domu niezwykle szybkim Internetem, bez opóźnień w przesyłaniu. Wykorzystuje on światłowód, czyli rodzaj okablowania, w którym przesyłanie danych następuje poprzez szklany przewód za pomocą światła. Technologia FTTH pozwala połączyć twój dom bezpośrednio z centralą dostawcy usług, co sprawia, że bariery spowalniające transfer praktycznie nie istnieją. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają osiedla domów jedno i wielorodzinnych, dla których jest to bardzo wygodna opcja.

Zaufaj profesjonalistom – instalacja i doprowadzenie wykonane przez naszą firmę

Jeśli nosisz się z zamiarem podłączenia światłowodu do swojego domu lub mieszkania i poszukujesz kogoś, kto ci w tym pomoże – skontaktuj się z nami. Firma Wartel oferuje kompleksowe wsparcie, profesjonalne doprowadzenie światłowodu oraz sprawdzenie wszystkich parametrów w dobrej cenie.

Teren naszego działania to Warszawa oraz jej okolice (choć nie ograniczamy się wyłącznie do tego terytorium, a działamy w całej Polsce!). Jeśli więc mieszkasz w województwie mazowieckim – daj nam znać czego potrzebujesz.